fbpx

David Dvořák už je těsně za TOP 10 elitních bojovníků v UFC! Hradecký zápasník se v žebříčku nejprestižnější organizace smíšených bojových umění MMA vyšvihl ze čtrnáctého místa na jedenácté. O pozici v nejnižší váhové kategorii se dělí s Brazilcem Raulianem Paivou. K postupu mu pomohla v sobotu 19. září výhra nad Američanem Jordanem Espinosou v Las Vegas. „Tenhle zápas mě může posunout dál,“ věděl Dvořák už před bitvou se třináctým mužem pořadí.

Potěšitelné je, že soka přemohl dominantním stylem a ukázal, že může stoupat i do vyšších pater. „Moje jméno a české MMA jde nahoru,“ poukázal sám Dvořák, který si v UFC připsal druhou výhru za sebou. Díky stoprocentní bilanci se z českého pohledu řadí mezi nejúspěšnější bojovníky. V kleci vyhrál už patnáctý zápas v řadě.

 V třetím utkání může Hrobník, jak se Dvořákovi přezdívá, čekat už zvučnějšího soupeře. Na jméno protivníka i termín zápasu je pochopitelně ještě brzy. Osmadvacetiletý fighter se teprve ve čtvrtek vrátil ze zámoří a musí nejprve doléčit šrámy, které během souboje s o dva roky starším Espinosou utrpěl. Kromě tržné rány pod levým okem byl ve vegaské nemocnici na rentgenu s pravou nohou, kterou si poranil při tvrdých a přesných útocích na Espinosu. „Pálil jsem to do něj. Nemohl jsem pak ani chodit,“ popsal Dvořák. I tahle taktika s kopy mu přinesla výhru. Všichni rozhodčí ho označili za vítěze.

Nyní Davida Dvořáka čeká období regenerace a postupné zapojení se do tréninku. K tomu má na programu i společenská setkání. „Děkuji všem za podporu,“ vyjádřil poklonu fanouškům.