fbpx

DAVID UNDERTAKER DVOŘÁK VSTUPUJE DO UFC


18. 2. 2020 – David Undertaker Dvořák, zápasník MMA v kategorii flyweight, si plní svůj sen a slaví obrovský kariérní úspěch. Stává se historicky jedním z hrstky Čechů, kterým se podařil vstup do nejprestižnější světové ligy UFC. Smlouvu obě strany podepsaly se začátkem února a David se poprvé představí už 14. března před živelným publikem v Brazílii v rámci UFC Fight Night 170. Jeho soupeřem bude Bruno Silva.

Rodák z Hradce Králové patří ve své kategorii muší váhy (kategorie zápasníků do 57 kg) mezi českou a slovenskou špičku, a to navzdory tomu, že s MMA začal relativně pozdě, až v sedmnácti letech. Úspěchy na sebe ale nenechaly dlouho čekat. Od roku 2012 neprohrál jediný zápas, na svém kontě má aktuálně 13 vítězství v řadě a v červnu 2019 se stal posilou organizace OKTAGON MMA. V celkovém světovém hodnocení pak zaujímá 44. místo a lze očekávat, že bude stoupat stále výše. Podpis smlouvy s UFC v únoru 2020 pro něj představuje obrovský kariérní krok kupředu, který je vyústěním dlouholeté práce. „Vstup do UFC je pro mě důležitý milník. Je to splněný sen a úspěch, díky kterému se mi otevírají nové sportovní možnosti. Těším se, až se budu potkávat se soupeři, kteří jsou pro mě výzvou,“ uvádí ke spolupráci David Undertaker Dvořák.

Ze strany UFC se ale nejedná o první nabídku, kterou David Dvořák dostal. Už před časem jej organizace oslovila, nicméně David musel odmítnout. „Součástí nabídky byla podmínka, že bych musel změnit váhovou kategorii. Já ale znám své silné stránky a chci zůstat i nadále v kategorii flyweight,“ komentuje Dvořák. Před sebou má nyní povinná lékařská vyšetření, ale především přípravu na první zápas, ke kterému směřuje veškerou koncentraci. Ten se totiž uskuteční už 14. března před zraky brazilského publika na UFC Fight Night 170 a Dvořák tak má na přípravu už méně než měsíc. Jeho soupeřem bude domácí Bruno Silva. Vstupem do UFC však jeho sny zdaleka nekončí. „Ve své kategorii se chci stát nejlepším z nejlepších,“ zakončuje svým prohlášením Dvořák.