fbpx

Jeho soupeřem tam byl domácí Brazilec Bruno Silva. David věděl, že bude čelit nejenom podnebí, na jaké není zvyklý, ale také domácí půdě svého protivníka. Atmosféra zápasu byla o to zvláštnější, že se nakonec z bezpečnostních důvodů spojených s pandemií koronaviru zápasilo bez publika v prázdné hale. Místo výbuchů potlesků a pokřiků fanoušků se halou ozývaly pouze povely trenérů s velikou ozvěnou.

Zápas byl pro Davida nelehký, v prvním kole inkasoval tvrdý kop na bradu a skončil na zemi, kde si ho Brazilec podržel. Jenomže jak už víme, nikdo není tak tvrdohlavý jako David. Neskutečná podpora jeho týmu a opravdová touha po vítězství ho ve druhém kole vrátily zpátky do sedla.

Ve druhém kole již měl situaci pod kontrolou, byl aktivnější, sám soupeře hodil a získal tak body na zemi. Do třetího kola šel bez dechu, a jak sám řekl, takový extrém ještě nikdy nezažil. „Tohle jsou tři minuty tvého života!“  řvali jeho trenéři a on věděl, že to bude teď, anebo nikdy. I když na něm byla znát únava, nepřestával používat kopy a kolena. Došlo na celých 15 minut, po kterých se David musel opřít o klec.

Už dvě minuty na to ale slyšel to, po čem vždy toužil. V náročném, tříkolovém boji nakonec zvítězil na body. Undertaker pohřbil soupeře hned ve svém prvním UFC zápase! Prolomil tím prokletí prvních zápasů českých fighterů v UFC a stal se ve svých 27 letech součástí historie MMA.