fbpx

Kdo další se postaví do cesty Davida Dvořáka v UFC? Nový soupeř je možná na obzoru. Na sociálních sítích hradeckého zápasníka vyzval Tim Elliot. Zkušený, souboji v kleci protřelý Američan poslal jasný vzkaz na Twitteru: „Chci tě zničit! Kdykoliv a kdekoliv. Až budeš volný,“ napsal třináctý muž žebříčku. Dříve než v únoru příštího roku však k zápasu v nejprestižnější kategorii MMA nedojde.

Slovní přestřelka začala už po zářijovém zápase Davida Dvořáka. Hrobník, jak zní přezdívka českého bojovníka, právě v Las Vegas pohřbil naděje na výhru Jordana Espinosy. Američana zapsal do dějin jako poraženého a u své fotky s vítězným gestem vyvěsil vzkaz: Kdo bude další?

A třiatřicetiletý Elliot, jenž v UFC už dokonce bojoval o titul, se chytil. Na jeho první výzvu Dvořák reagoval v klidu. „Dávej si pozor na to, co si přeješ,“ odepsal.

Po pár dnech ale Elliot provokoval dál, zápas s o pět let mladším Čechem ho lákal. „Pokud se bojíš a nechceš zápasit, tak to řekni,“ hecoval. „Nebreč na sociálních sítích,“ odvětil Hradečák.

Dvořák, který se po dvou výhrách drží v žebříčku UFC blízko desítky, by Elliota do klece bral. „Pro mě je jedním z nejzajímavějších soupeřů. Má velké jméno. Jen v UFC  je déle, než já profesionálně zápasím,“ poukázal Dvořák na ikonu nejnižší váhové kategorie.

Američan se v UFC objevil už v roce 2012, ale po dvou výhrách ze šesti zápasů se z královské třídy pakoval. Po titulu šampiona v organizaci Titan FC se do elitní společnosti vrátil. A drží se.  

„Je to šoumen. Jeho zápasy jsou atraktivní,“ říká Dvořák na adresu veterána, který umí v kleci dostat diváky do varu. „Valí to do soupeře, vždycky to je dobrá řežba,“ poukázal Dvořák a dodal: „Jako jeden z mála zápasníků má koukatelný styl boje.“

Pokud by se zápas uskutečnil, tak nejdřív v únoru. „Dřív bojovat nechci. Vidím to únor, březen. Jednak ještě pořád doléčuji zraněnou nohu. I kvůli covidu jsou omezené tréninky. A taky chci ještě předtím vyrazit na tréninkové kempy do ciziny,“ vysvětlil David Dvořák.

Během vzájemného kočkování na sítích si Elliot našel jiného soupeře. V lednu se má v duelu zámořských bijců utkat s Espinosou, posledním Hrobníkovým protivníkem.   

„Pokud Elliot vyhraje a zůstane blízko desítky, tak je náš zápas reálný,“ dodal Dvořák.