fbpx

David Dvořák si připsal další obrovský úspěch. Turnaj v Brazílii, na kterém český nováček debutoval, zamíchal oficiálním UFC žebříčkem nejprestižnější MMA organizace a Undertaker se dostal do top 15 zápasníků své kategorie.

Nejenže si v Brazílii připsal jako první Čech vyhraný premiérový zápas v UFC, ale následně i zabodoval v žebříčku muších vah. Po proběhnutém turnaji Fight Night 170 se Dvořák dostal do top 15 kategorie do 57 kg.
 

V současnosti má Dvořák (18-3) čtrnáct výher v řadě. V UFC má bilanci 1-0, nicméně podle stávají smlouvy ho čekají další tři zápasy. Skok na 15. pozici, ze které se David následně dostal až na 14. pozici žebříčku, je skvělý kariérní posun. V příštím duelu by tedy měl změřit síly s někým lépe umístěným a v případě další výhry poskočit zase o něco víš. Novinku okomentoval Dvořák v podcastu MMA Letem světem 152. 

“Popravdě pro mě jsou to jen čísla. Mockrát jsem viděl, že například z 30. pozice se zápasník propadnul na 100. kvůli jedné prohře. Ale když už je člověk v top 10 UFC tak je to už fakt dobrý,” řekl o svém umístění Undertaker.

Po UFC turnaji s hlavním zápasem Woodley vs, Burns, který pořádně zamíchal žebříčkem nejprestižnější MMA organizace světa, si David o jednu příčku pohoršil a je aktuálně na 15. místě žebříčku muší váhy. V předzápasech se představil Brandon Royval (11-4), který ve druhém kole submisí ukončil Tima Elliotta (15-11-1). Kromě 1,18 milionového bonusu za zápas večera se vítězstvím dostal na jedenáctou příčku žebříčku muších vah (do 57 kg). Tím posunul zbytek zápasníků o jednu příčku dolů a ze čtrnácté na patnáctou pozici klesl i David.

Na celosvětovém žebříčku serveru Fightmatrix je David na 47. pozici muších vah, byť je UFC brána jako nejlepší organizace světa. Velký rozdíl obou pozic je způsoben jednak světovou konkurencí napříč jednotlivými ligami a faktem, že váhovka do 57 kg je spíše záležitostí asijských zápasníků, působících třeba v organizaci ONE Championship.

V UFC se dokonce mluvilo o zrušení muší váhy. Ale organizace přibrala nové talenty a vypadá to na její zachování. Třeba je po odchodu šampiona Henryho Cejuda do vyšší kategorie právě David Dvořák tím, kdo divizi pozdvihne.