fbpx

Las Vegas, 22. 5. 2021 – Český zápasník David Dvořák vyhrál třetí zápas za sebou v UFC, elitní světové organizaci smíšených bojových umění MMA. Osmadvacetiletý bojovník z Hradce Králové 22. května na galavečeru UFC Fight Night: Font vs. Garbrandt v Apex centru v Las Vegas porazil za dvě minuty a osmnáct vteřin Juancamila Ronderose z Kolumbie na submisi. 

O dva roky mladšího rodáka z Bogoty uškrtil a předvedl dominantní výkon, přestože se jméno soupeře dozvěděl až den před zápasem. Původní protivník Raulian Paiva z Brazílie totiž neprošel váhou. Při shazování dokonce zkolaboval a lékaři ho do zápasu nepustili. Dvořák by se měl po vítězství posunout v žebříčku muší váhy do 57 kg do nejlepší desítky. 

Dvořák, přezdívaný Undertaker čili Hrobník, je známý tím, že dbá na pečlivou přípravu a najednou před ním stál málo známý Ronderos, pro něhož to byla premiéra v UFC. V profesionální kariéře dosud vyhrál čtyři utkání v řadě v americké organizaci Warrior Xtreme Cagefighting (WXC). 

Bylo to velmi složité. Tři měsíce jsem se připravoval na thajboxera, který je vyšší než já a najednou jsme dostali týpka, který je menší, je to wrestler a ještě k tomu levák,“ povídal Dvořák, který předtím v UFC dvakrát vyhrál na body. Loni v září na stejném místě v Las Vegas porazil Američana Jordana Espinosu a v březnu udolal v Brazílii domácího Bruno Silvu. 

„Byl to pro nás šok,“ přiznal Jakub Kašpar, jeden z Dvořákových trenérů, poté, co se pár hodin před sledovanou bitvou dozvěděli, že Paiva nenastoupí. S dalšími členy týmu, jimiž jsou Jan Maršálek a Patrik Kincl, aktivní zápasník MMA, zvažovali, zda duel s novým soupeřem přijmout. „Davidovi jsme to zpočátku ani neřekli a vlastně za něj jsme rozhodli, že bude bojovat. Už je zkušený, byl v top formě a měl na to, aby vyhrál,“ řekl Kašpar.  

A to také Dvořák splnil. Do klece přicházel zahalen do české vlajky a s bojovným výrazem ve tváři. Zpočátku čekal, co Ronderos předvede. Kolumbijec se pokusil zaútočit, nevyšel mu ani pokus o stržení českého zápasníka na zem. Ve druhé minutě prvního kola už se začal prosazovat favorizovaný Dvořák. Protivníkovi uštědřil dva nepříjemné údery, posléze se dostal za něho a začal ho škrtit. Z tohoto sevření už se Ronderos nedostal. Jen stačil poklepat rukou, že se vzdává. „Dobře jsem si ho chytil, ani jsem k tomu moc nepotřeboval druhou ruku,“ usmál se Dvořák, který v celkové bilanci MMA přidal už šestnácté vítězství v řadě. 

Bezprostředně po vítězství nad Ronderosem se Dvořák znovu vyjádřil na adresu Paivy. Bylo znát, jak ho pořád štve, že k zápasu nenastoupil. To, že, neprošel váhou, se mu nestalo poprvé. 

„Hodně se na něj zlobím. Je to neprofesionál. Ještě bych pochopil, že se mu to stane jednou, ale tohle už je druhý zápas, co nenavážil a co jsem slyšel, tak dokonce třetí. Ten frajer v téhle váze nemá co dělat, je na ní obrovský,“pustil se do Brazilce český Hrobník a dodal: „Už s ním bojovat nechci a nezajímá mě. Bude rád, když mu UFC umožní přestoupit do jiné váhy a nevyhodí ho.“ 

Každopádně David Dvořák svoji třetí misi v elitní UFC zvládl. Kdo se mu postaví do cesty jako další, zatím neví. „Kdo to bude, to netuším. Nějaká jména jsem v hlavě měl, ale to navazovalo na případné vítězství nad Paivou, ale aktuálně žádné nemám,“ uvedl Dvořák, který má po výhře alespoň možnost vyjednávat o nové a lepší smlouvě s elitní UFC, tu stávající má ještě na jeden zápas. Ten by chtěl absolvovat na podzim v říjnu či listopadu. 

Leave a comment