fbpx

Las Vegas – Český zápasník David Dvořák vyhrál i svůj druhý zápas v UFC, v nejprestižnější organizaci smíšených bojových umění MMA. Na galavečeru v Las Vegas porazil v muší váze do 56,7 kilogramu domácího Američana Jordana Espinosu na body. Osmadvacetiletý bojovník navázal na své první vítězství z března letošního roku, kdy v Brazílii zdolal Bruno Silvu, a v žebříčku UFC zaznamená posun ze čtrnáctého místa k elitní desítce. Bojovník z Hradce Králové přezdívaný Undertaker, čili Hrobník, vyhrál v MMA svůj patnáctý zápas v řadě.

Dvořák, který nastupoval k souboji zahalen českou vlajkou a s bojovným výrazem ve tváři, měl celý zápas pod kontrolou, nenechal se rozhodit a dobře reagoval na soupeřovy výpady. Espinosu, jenž v žebříčku byl jen o jednu příčku lepší, dostával kombinací boxerských úderů a kopů na spodní část nohou. Po jednom z nich hned v úvodu souboje Američan neudržel stabilitu a upadl na zem. Postupně se ovšem duel vyrovnal a také třicetiletý soupeř na českého zápasníka několikrát přesně zaútočil.

V závěrečném třetím pětiminutovém kole převaha Dvořáka vzrostla. Ač souboj končil s tržnou ránou pod levým okem, dokázal Espinosu několikrát zasáhnout a svoji převahu zvýraznil. Účinné byly hlavně jeho kopy na levou nohu protivníka. O vítězi nebylo pochyb. Český zápasník vyhrál díky většímu počtu signifikantních úderů a prošel u všech tří rozhodčích.

„Byl to dominantní výkon. Dvořák ukázal, že na UFC má a dokáže tam vyhrávat,“ komentoval jeho výkon v televizním studiu André Reinders, bývalý bojovník MMA.