fbpx

V médiích se v poslední době množí informace o tom, jak bojovníci vydělávají závratné honoráře, David Dvořák nám svými slovy vysvětlil, jak to má s penězi on.

Řada lidí si myslí, že mi fighteři jsme milionáři a peníze se nám jen sypou. Nějakou tu korunu vyděláme, to je pravda, ale následná realita je jiná. Rád bych Ti přiblížil, jak to chodí.

Když vyhraju v UFC zápas, tak mám peníze za nástup k utkání a potom za výhru. Jenže v Americe, kde jsem bojovat, mi hned z toho seberou třicet procent daň. Další patnáctiprocentní daň zaplatím po návratu do Čech jako klasický živnostník. To už je pětačtyřicet procent pryč… Dále deset procent dám trenérům, dalších deset manažerovi. Navíc UFC mi platí jen jednoho trenéra, takže dalším dvěma to musím zaplatit. K tomu si sám hradím celou přípravu, platím i další trenéry, například na taekwondo. A k tomu ještě nepočítám zahraniční kempy. Třeba jeden takový v Americe stojí sto tisíc. Co se týká přípravy, tak peníze jen lítají. A to nepočítám běžné životní náklady, hypotéka, bydlení, auto a podobně.

A jak to mám v současné době s partnery? Dlouhodobě mně podporuje firma JIP – Projekt servis, Jsem rád, že se koncem roku podařilo dohodnout spolupráci s firmou Nutrend z oblasti sportovní výživy a sázkovou kanceláří Tipsport. Dále mně podpořila společnost FERI.
A musím teda říct, že mi pomohlo i město Hradec Králové. Nejen penězi z městských zdrojů, ale primátor Alexandr Hrabálek mi za dobrou reprezentaci města dohodl i soukromou podporu od firmy Gist.

Všem, kdo mně podporují děkuji. Bez Vás bych nemohl bojovat v UFC.

Leave a comment