fbpx

Úchvatný zážitek s dojemným koncem. I zápasník David Dvořák neskrýval emoce při sledování titulového duelu UFC 254 lehké váhy, v němž neporažený šampion Khabib Nurmagomedov ve druhém kole „uškrtil“ Justina Gaethjeho, připsal si 29. vítězný zápas v řadě a vstoupil do historie. Jenže vzápětí ruský bohatýr šokoval sportovní svět. V oktagonu v Abú Zabí oznámil, že končí svoji ojedinělou kariéru v MMA, ve dvaatřiceti letech. Učinil tak pro svoji matku, které dal slib. A do klece už nevstoupí bez svého otce Abdulmanapa a zároveň trenéra, který letos v červenci zemřel.  

„Ještě teď z toho mám husinu,“ přiznal po zápase David Dvořák, rovněž člen královské organizace UFC. „Byl to neuvěřitelný zážitek,“ dodal k souboji, v němž Nurmagomedov ukázal nejen srdce bojovníka, ale i duši člověka. Po vítězství nad americkým soupeřem padl se slzami v očích na podlahu a svůj triumf poslal do nebe svému otci. Potom ohlásil konec.      

„Bylo vidět, že chce zápas rychle ukončit a mít ho už za sebou. Těch emocí na něj bylo strašně moc. Zvlášť, když bojoval bez svého táty,“ řekl Dvořák.

„Z Khabiba byla cítit ohromná touha po vítězství. Od první minuty to valil, hodně riskoval. Na konci prvního kola skákal do armbaru a ve druhém hned nastupoval do trianglu. Tím rozhodl. Byl to obrovský risk, který mu vyšel. Byl to parádní výkon,“ hodnotil hradecký zápasník.

Sám byl přesvědčen, že The Eagle, tedy Orel, jak zní přezdívka Nurmagomedova, soupeře porazí.  „U Tipsportu jsem sázel na to, že Khabib tenhle zápas vyhraje na body. A myslel jsem si to. Nevěřil jsem, že by Justin Gaethje měl nějakou zbraň, kterou by Khabib mohl ohrozit,“ uvedl David Dvořák, nový expert na bojová umění právě u sázkové kanceláře Tipsport.

Pro konec Khabiba Nurmagomedova v MMA má Dvořák pochopení. „Zprávu, že končí kariéru, chápu. Musí to pro něho být hodně těžké. Nemyslím si, že by se vrátil,“ je přesvědčen David Dvořák. I když… „Maximálně do jednoho zápasu by možná nastoupil, kdyby to byl Georges St. Pierre. Uvidíme… Každopádně Khabib má za sebou neuvěřitelnou kariéru. Je to výjimečný šampion,“ vysekl poklonu.