fbpx

David Dvořák má za sebou kontrolní vážení před druhým zápasem v UFC. Nejtěžší část přípravy dovršil v pátek 18. září v dopoledních hodinách místního času. Závěr shazování provázely komplikace, ale nakonec váhá ukázala 125,5 liber.

Dvořák k limitu muší váhy 125 liber (56,7 kg) směřoval po celou dobu pobytu v Las Vegas. Dietou a tréninkem shodil na téměř 60 kg a posledních pár kilo si nechal na závěrečné odvodnění.

Podle trenérů šlo shazování lépe, než plánovali, ale v závěru nastaly komplikace. S pár set zbývajícími gramy se váha zasekla a Dvořák musel v den vážení zabojovat.  Nakonec se pár set posledních gramů zbavil a díky toleranci jedné libry, která je pravidly povolená u netitulových zápasů, vážením prošel. Stejně tak jeho soupeř Jordan Espinosa, který navážil 126 liber.

Nyní mají oba zápasníci čas doplnit energii a už v noci ze soboty na neděli se postaví do klece. Duel Espinosa vs. Dvořák završí úvodní kartu galavečeru UFC Fight Night: Covington vs. Woodley. Živý přenos celého turnaje bude vysílat Nova Sport 2 od 23:30.