fbpx

Český MMA zápasník David “Undertaker“ Dvořák (20-3) hlásí změnu. Jeho čtvrtý zápas ve slavné UFC se přesouvá z února na 26. březen. A změnil se i soupeř, nově se utká s osmičkou muší váhy Matheusem Nicolauem (17-2-1) na galavečeru UFC Fight Night: Blachowicz vs. Rakič v Columbusu, Ohio.

Dvořák si poslední výhru připsal v květnu 2021. Po doléčení zranění měl vyzvat Sumudaerjiho z Číny. Zápas se prvně odložil z prosince na únor, a nakonec se zrušil úplně. Matchmakeři UFC ale rychle našli náhradu a týmu českého bojovníka nabídlo zbrusu nový duel.

“Já se na to velmi těším. Pořád tam byly všelijaké změny, protože se nevědělo, jestli Sumudaerji nastoupí nebo ne. Pak chyboval jeho manažer a UFC se rozhodlo nám hodit nového soupeře. Jsem za to rád, je to výzva a pro mě obrovská příležitost, jak poskočit v žebříčku,“ pochvaluje si změnu Dvořák.

Z posunutí zápasu o měsíc si Dvořák, který v prosinci na několik týdnů odletěl do Las Vegas, kde sbíral nové zkušenosti v UFC Performance Institute, si hlavu příliš nedělá. Naopak má více času, a ten bude potřeba. Nyní ho totiž čeká papírově nejsilnější soupeř v kariéře.

Brazilec Matheus Nicolau je držitelem černého pásu v BJJ a v UFC ukázal své dovednosti už osmkrát, z toho prohrál jen jednou s Dustinem Ortizem. Naopak v osmiúhelné kleci dokázal porazit Louise Smolku, Manela Kape a naposledy Tima Elliotta. Dvořák naposledy prohrál v roce 2012 a od té dobry vyhrál šestnáct zápasů v řadě, z toho tři na poli UFC. Krátce po vstupu do nejlepší MMA organizace světa zaujal v žebříčku muší váhy desátou příčku, nyní je čas posunout se blíže k top pětce.